Art.nr. 283310
Grondlaag op waterbasis met filmbescherming
Productspecificaties
In aangeleverde toestand
De genoemde waarden staan voor typische producteigenschappen en moeten niet als bindende productspecificatie worden uitgelegd.
Toepassingsgebied
- Hout buiten, dat niet in contact staat met de bodem
- Naald- en loofhout
- Niet toe te passen op eik, kastanje en iroko
- Maatvaste houten bouwdelen: bijv. deuren, ramen en rolluiken
- Beperkt maatvaste houten bouwelementen: bijv. rolluiken, schuttingen, tuinhuisjes
- Niet maatvaste houten elementen: bijv. hekwerk, schuttingen, palen, betimmeringen
Eigenschappen
- Verwerkingsklaar voor dompelen en flowcoaten
- Zeer goed vloeivermogen op ruw hout
- Goede poriënvernetting
- Uitstekende (natte) hechting
- Met filmconservering tegen micro-bacteriële aantasting
- Lange houdbaarheid door speciale UV-absorbers en lignine-stabilisatoren
-
Werkvoorbereiding
-
Eisen aan de ondergrond
De ondergrond moet schoon, droog, stof-, vetvrij zijn, ontdaan van stoffen die de hechting nadelig beïnvloeden en vakkundig voorbewerkt.
Maatvaste houten elementen: houtvochtgehalte 11-15%
Beperkt en niet maatvaste houten elementen: houtvochtgehalte max. 18%
-
-
Verwerking
-
Het materiaal goed roeren, ook tijdens de verwerking of na werkonderbreking.
Gekwalificeerde specialisatie bedrijven: schilderen, dompelen, vloeien, spuiten.
Na droging de volgende laag aanbrengen.
Aangebroken verpakking goed sluiten en zo snel mogelijk verwerken.
-
Verwerkingsinstructies
-
De compatibiliteit, de hechting en de kleurtint moeten worden getest door op de ondergrond proefvlakken aan te brengen.
Alvorens technisch gemodificeerde houtsoorten en materialen op houtbasis te coaten, moeten een proefcoating en een geschiktheidstest voor het gewenste toepassingsgebied worden uitgevoerd.
Gelieve met het gewenste systeem onder praktijkvoorwaarden een proefcoating uit te voeren en vervolgens de oppervlakte-eigenschappen te testen.
Voor goede ventilatie en luchtverversing zorgen.
Optimale afloopresultaten worden bereikt bij een pH-waarde van 8,5 - 9,2. Dit komt overeen met een toevoeging van 0,1- 0,5% VP 21687 Additive.
Bij een verhoging van de viscositeit door verdamping, water toevoegen (om de uitgangsviscositeit te bereiken, uitlooptijd ca. 24 - 28 sec in ISO cup 3 mm).
Voor een betere vloeiing bij ongunstige condities (verhoogde temperatuur, lagere luchtvochtigheid) met tot 10% water verdunnen. Verdampingsverlies door toevoeging van water herstellen.
In geval van schuimvorming in het Flowcoatsysteem wordt een toevoeging van 0,1 - 0,3 % VP 9325 Ontschuimer sterkte 2 aanbevolen.
In de zomer wordt aanbevolen om 0,1 % Antibacterieel VP 20164 toe te voegen aan geopende verpakkingen na gebruik in het 'flow-coat' systeem.
-
Drogen
Overschilderbaar na ca. 2,5 uur.
Praktijkgegevens bij 20°C en 65% relatieve luchtvochtigheid.
Lage temperaturen, weinig ventilatie en een hoge luchtvochtigheid vertragen de droging.
-
Verdunnen
Gebruiksklaar
-
Gereedschap / Reiniging
-
Borstel, dompelbekken, Flowcoat-installaties, spuitinstallaties, VACUMAT
-
Gereedschap direct na gebruik met water respectievelijk Aqua RK-898-Reinigingsconcentraat reinigen.
Reinigingsrestanten conform de plaatselijk geldende voorschriften deponeren.
-
Opslag / Houdbaarheid
-
In ongeopende, originele verpakking koel, droog en vorstvrij opgeslagen min. 12 maand.
-
Verbruik
-
120 - 135 ml/m² per laag
-
Afhankelijk van de verwerkingsmethode, houtsoort en houtoppervlak.
-
Algemene instructies
-
De merkbladen voor onderhoud en verzorging van dompelbaden en gietinstallaties en de instructies met betrekking tot bedrijfshygiëne in acht nemen.
Het label "WKI Premium" verwijst naar verschillende geteste tinten. De kleurloze variant is niet getest.
-
-
Verwijderingsinstructie
-
Grotere productresten moeten in de originele verpakking worden afgevoerd in overeenstemming met de geldende voorschriften. Volledig lege verpakkingen moeten worden gerecycled. Mag niet samen met het huishoudelijk afval afgevoerd worden. Niet in de gootsteen werpen. Niet in de riolering lozen.
-
-
Veiligheid / Regelgeving
-
Verdere informatie met betrekking tot de veiligheid bij transport, opslag, afval en ecologie vindt u in onze nieuwste veiligheidsinformatiebladen.
-