©

Leidsche Rijn Centrum, Utrecht/Nederland

Leidsche Rijn Centrum, Utrecht/Nederland

De wijk Leidsche Rijn in de gemeente Utrecht in Nederland ligt tussen de A2 en Grauwaart. In zijn mediterrane sfeer met boulevards en promenades is het Leidsche Rijn Centrum bedoeld als het hart van de wijk. Leuke winkels, een food market, gezellige pleinen met terrassen, cafés en restaurants en culturele instellingen bevinden zich allemaal op wandelafstand.

Projecteigenschappen
Objecttype:
Detailhandel / verkoopruimtes
Kantoorgebouwen
Winkelpanden
Appartementsgebouwen
Korte beschrijving:
De nieuwe gebouwen van het Leidsche Rijn Centrum moesten vochtdicht worden gemaakt. In korte tijd moesten grote oppervlakken worden afgewerkt. Elke dag werden 50 tot 60 potten MB 2K gebruikt op de bouwplaats. Aan het einde van de werkzaamheden waren ongeveer 5 km vouwnaden, 1,5 km gietnaden en ongeveer 4000 kegelvormige spleten gedicht.
Opdrachtgever:
Gemeente Utrecht, Stadskantoor
Architect:
Hurks group
Verwerker:
Marc Bohle Gevelwerken B.V.
Adres:
3541 DA Utrecht
Rondleiding mogelijk?
Nee

Gebruikte producten en systemen

Download

Referentie als PDF downloaden

  • ©
  • ©
Alles tonen

Overige referenties

Tijdens de bouwwerkzaamheden werden in de kelder onder de brouwerij delen van een oude metselwerkmuur ontdekt, die ooit deel uitmaakte van een kloostercomplex. Opdrachtgever en ontwerpers besloten samen om het goed bewaarde en door en door decoratieve metselwerk in het bestaande bouwconcept te integreren en zo te behouden. Daartoe moest het metselwerk in het plintbereik worden afgedicht en tegen opstijgend vocht worden beschermd.
Verder lezen
Het nieuwe receptiegebouw naast de schoolkerk heeft een groot raamfront. De raamkozijnen werden behandeld met vernissen met natuurlijk effect om de natuurlijke uitstraling van het Accoya-hout voor lange tijd te waarborgen en het te beschermen tegen weersinvloeden. De muren in het interieur werden behandeld met Remmers Interieur Beits. Dit wordt aanbevolen voor vochtige ruimten, zoals onder meer badkamers en keukens, en is dus ideaal voor het receptiegebouw, aangezien het ook als café wordt gebruikt.
Verder lezen
Er werd opdracht gegeven tot restauratie van het interieur van het kasteelcomplex, waarbij naast het metselwerk ook ornamenten, zoals beelden, werden gerestaureerd. Dit laatste werd behandeld met Arte Mundit. Door deze behandeling wordt het vuil gereinigd en kan het gemakkelijk worden verwijderd als onderdeel van de opgedroogde massa die ontstaat, zonder het behandelde object in gevaar te brengen. Daarnaast is in dit project Color LA toegepast, waardoor het interieur van Kasteel De Haar door de geringe neiging tot vervuilen ook op de lange termijn aan een hoge visuele standaard zal voldoen.
Verder lezen