Verwerkingsinstructies voor oliën en wassen

Oliën en wassen; voor een groot aantal toepassingen de juiste keuze


Algemene verwerkingsinstructies

Werken met of zonder verwijdering overtollig materiaal?
Bij hardwaxolie en HSO-118 [eco] mag er na een reactietijd van 20-30 minuten geen overtollig materiaal op het oppervlak achterblijven - vooral op niet-absorberende oppervlakken. Anders kunnen er droogvertragingen optreden. Het absorptievermogen van de ondergrond wordt beïnvloed door het schuren van het hout. Hoe fijner het hout wordt geschuurd, hoe minder olie door het hout wordt opgenomen en hoe minder bescherming het hout krijgt. Bij het verwerken van HWS-112 kan het teveel echter op het oppervlak achterblijven!

Gekleurde geoliede oppervlakken
HSO-118 \[eco] en HWS-112 kunnen ook aangekleurd worden gekocht. Er zijn beperkingen aan de kleurintensiteit, vooral als u werkt met overtollige verwijdering door het product (HSO-118 [eco])! Om de kleurindruk verder te intensiveren, adviseren wij het hout grover te schuren en naast het aangekleurde product te beitsen met oliebeits OB-008 in de gewenste kleur.

Reiniging en onderhoud
Voor regelmatig onderhoud adviseren wij Remmers Wipe Care voor geoliede vloeren [eco]. Dit optimaliseert de waarde van geoliede trappen en vloeren.

Aanwijzingen over brandgevaar
Textiel dat is verontreinigd met olie (bijv. poetsdoeken, werkkleding of filtermatten) kan tot zelfontsteking neigen, daarom moet dit worden verzameld en afgevoerd in brandveilige afvalcontainers. U kunt dit textiel ook vochtig maken met water en buiten te drogen hangen. Na het spuiten neergeslagen stof moet regelmatig in brandveilige afvalcontainers worden verwijderd om ontbranding van neergeslagen stof te voorkomen. Vers spuitstof laten drogen voor het opvegen. Gevaar voor zelfontsteking (DGUV informatie 209-046)